Према његовим речима, две владе, међутим, морају да знају да пронађено решење међународна заједница може да прихвати само ако доприноси већој стабилности у региону.
„Пронађено билатерално решење не може да буде на терету других“, поручио је Хан на седници Европске народне партије (ЕПП).
Рекао је и да стабилност региона може бити осигурана само ако све земље Западног Балкана буду чланице ЕУ. Додао је да се ради о „заокруживању“, пошто готово свака земља Западног Балкана већ има једну државу-чланицу ЕУ као суседа.
Он је истакао да пре приступања ЕУ морају бити решени билатерални конфликти, те је с тим у вези затражио подршку за компромисно решење спора у вези са именом Македоније.
Грчким конзервативцима, који су против компромиса, поручио је да треба да подрже решење ради веће стабилности, макар то чинили само „ћутањем“. Кључни за регион, додао је, јесу напори за решење косовског проблема, пренео је Танјуг.
Хан је поновио свој став да треба дозволити Београду и Приштини да преговарају и о размени територија.
Такође се изјаснио против изјава да проширење мора да се одложи до окончања унутрашњих реформи ЕУ. Оба процеса, према његовом мишљењу, морају тећи паралелно.
Говорећи о реформама ЕУ, директно је затражио укидање принципа једногласног доношења одлука у спољнополитичким питањима.
У свом обраћању он је упозорио на опасност новог заоштравања избегличке кризе.
„Око Европе постоји ситуација где имамо скоро 22 милиона избеглица, за које постоји ризик да могу да крену у потрагу за путом ка Европи“, указао је Хан.