Тако је забележио пораст од 31 посто по броју ултрабогатих становника који су „тешки“ најмање 30 милиона долара. У Хонгконгу их има око 10.000, док их је у Њујорку око 9.000.
Међу десет градова са најбогатијим становницима на свету су и Токио, Лос Анђелес, Лондон и Париз. Њујорк је своје место најбогатијег града на свету тако држао од 2011. године.
Међу најбогатијим људима света који живе у Хонгконгу су и милијардери Ли Ка Шинг, чије царство „CKHUY“ обухвата луке, телекомуникационе мреже и енергетске компаније широм света.
На глобалном нивоу број ултрабогаташа повећао се за 13 посто у 2017. години, па их је сада укупно 250.000, с вредношћу од 31,5 билиона долара, преноси Б 92.
Већина таквих богаташа зарадила је између 30 и 100 милиона долара, док је њих 2.700 прошле године забележило приходе од милијарду долара.
На листи тих најбогатијих људи на свету је 14 посто жена, пише „Бизнис инсајдер“.
Азија је управо захваљујући Хонгконгу и Кини забележила највећи пораст међу ултрабогаташима. Међу њиховим најбогатијим становницима су и Џек Ма и Пони Ма По, оснивачи „Алибабе“, односно „Тенсента“.
„Динамика стварања богатства на великом кинеском крајолику је невероватна“, стоји у извештају.
По проценама од прошле године, један од седам људи који живе у Хонгконгу су милионери, а укупно гледано, САД остаје омиљена земља за живот најбогатијих људи на свету и дом готово трећине најбогатијих људи.
Богатство оних који живе у Хонгконгу прате и цене некретнина. Астрономске цене по којима се продају станови и некретнине доживеле су свој максимум у новембру прошле године, када је најскупљи апартман у Азији продат по цени од 149 милиона долара.
Хонгконгу тренутно недостаје станова, с обзиром на све већи број људи који желе да живе у најбогатијем граду на свету.
Рекорд је срушен и у продаји места за паркирање, па је тако једно место првобитно купљено за 430.000 долара, а затим продато по двоструко већој цени.
Током прошле четири године у овој регији број људи с процењеном вредношћу од више од милиона већи је него било где у свету. По неким другим проценама Кина сада већ има више милијардера него САД.
Међутим, до промене би могло да дође у овој години, посебно након трговинског рата са САД и великог финансијског дуга, пише Си-Ен-Ен.