Да ли све ово значи да је Ђукановићу потребан НАТО да би победио на изборима? И од кога то треба ова војна алијанса да брани Црну Гору?
Политиколог из Црне Горе Матија Николић за Спутњик каже да је јасно на кога мисли власт у Подгорици, иако Бошковић никога није јавно именовао као „хибридног нападача“.
„Тезу ’хибридних ратова‘ црногорска власт провлачи, посебно на унутрашњој медијској сцени, где су као главни произвођачи тих ’ратова‘ означени Србија и Русија. То се, дакле, чује јасно и прецизно од највиших представника у Подгорици“, јасан је наш саговорник.
Ко је добродошао?
Све раније изјаве представника власти у Црној Гори јасно су давале до знања кога они сматрају за главну претњу.
„Јасно је да црногорска власт овим само, у ствари, жели да и даље креира слику, по којој је НАТО тај који је добродошао у Црну Гору, а да Србија и Русија, иако вековни пријатељи и савезници, више нису добродошли. И не само то, него да су они постали главни непријатељи Црне Горе, али и да су сви они грађани који су на њиховој страни — домаћи издајници“, објашњава Николић.
А где је наша војска?
Наш саговорник се пита — какву потребу има било ко за вођење „хибридног рата“ у Црној Гори?
„Битна је само једна ствар — шта мисле грађани Црне Горе? А они нису ни мало благонаклони према НАТО. Али оваквим изјавама, каква је Бошковићева, ствара се утисак да је Црна Гора угрожена и да ће сада да је спасава неки НАТО тим“, каже Николић.
Наш саговорник верује да би властима било много боље да се позабаве стањем у сопственој војсци, јер чим зову НАТО у помоћ, значи да нешто није у реду у овом ресору.