„Израда модела тешког транспортног авиона ’Слон‘ спроведена је у фазама, уз употребу високо прецизних рачунарских нумерички управљаних машина“, рекао је заменик начелника технолошког одељења експерименталне производње научно-производног система Инситута Андреј Сидоров.
Российские инженеры Центрального аэрогидродинамического института имени профессора Н. Е. Жуковского создали перспективную модель новейшего транспортного самолета «Слон».... https://t.co/bTTpTjcloQ
— VICTOR KRIVONOS (@VictorKrivonos) November 5, 2019
Он је додао да је највише труда захтевала израда крила, која имају сложен облик, како би се осигурале високе аеродинамичке карактеристике. Дужина макете је око 1,63 метра, распон крила скоро 1,75 метара, док је висина нешто мања од пола метра.
Авион „Слон“ би требао да замени совјетску тешку транспортну летелицу дугог домета Ан-124 „Руслан“.
Ан-124 „Руслан“ је тешка транспортна летелица дугог домета, коју је пројектовао конструкторски биро „Антонов“ (Кијев). Сматра се да је то највећи серијски теретни авион на свету. У Совјетском Савезу се производио у фабрици „Авиастар“ у Уљановску, међутим, 2004. године је прекинута серијска производња летелице.