Према његовим речима, тенкове су тестирали у Сирији, како би узели у обзир све нијансе у теренским условима. Мантуров је објаснио да ће то помоћи приликом формирања финалне верзије тенка, који ће се испоручивати руској војсци, преноси „Русија 1“.
Он је подсетио да руски тенк „Армата“ нема пандан у свету и да константно пролази додатне тестове и модификације.
Према речима Мантурова, Русија је примила прелиминарне захтеве за извоз тенка у иностранство, али ће то бити могуће тек након што крене испорука серијских примерака руској војсци и након што добију пасош за извоз.
Испоруке руској војсци почињу 2021.
Он је додао да ће серијски примерци перспективних тенкова Т-14 на платформи „Армата“ почети да се испоручују руској војсци 2021. године.
„Министарство одбране је наложило додатну модернизацију, како би у оквиру потписаног уговора догодине кренула испорука серијских примерака“, додао је он.
Т-14 , познатији као „Армата“, једини је тенк треће послератне генерације на свету и као такав представља јединствено достигнуће руских стручњака. Ван граница Русије не постоје слични модели. Веома је важно нагласити да су сви делови овог тенка домаће, руске производње, стога му санкције не могу наудити.
Главне предности руског супертенка су његова маса, калибар основног оруђа, снага мотора и оклоп. Развијен је у концерну „Уралвагонзавод“.
Прочитајте још:
- Руски супертенк „Армата“ кренуо на припреме за параду у Москви /видео/
- Совјетски тенк - ноћна мора за НАТО