Подсетивши да је лек у досадашњој примени показао охрабрујућу ефикасност тако да је у петак по хитном поступку добио ванредно одобрење за ширу употребу у болницама, Глишовић је истакао да први резултати показују да овај лек може да скрати дужину опоравка пацијената за око 30 одсто.
„План је да се његова примена допуни још неким лековима, на чијем се развоју такође ради, а који би у комбинацији значајно утицали на повећање ефикасности терапије“, каже Глишовић.
Ови резултати су постигнути код пацијената у најтежем стадијуму болести и ефекат терапије би вероватно био већи уколико се лек да пре него што пацијент дође на респиратор, навео је Глишовић, преноси портал Б92.
„У том случају долази у обзир и евентуално увођење додатних фармацеутских форми лека што би омогућило да се започне терапија одмах по појави симптома, можда чак и у кућних условима, јер верујем да ће лек показати најбоље резултате ако се примени већ у раним стадијумима болести“, нагласио је српски доктор.
Додаје да је у току прикупљање додатних подтака о ефикасности и профилу нежељених ефеката.
Дејан Глишовић је завршио Медицински факултет у Београду, а од 2006. године живи у САД где ради у једној од највећих компанија за клиничка испитивања лекова „Pharmaceutical Research Associates“.
Прочитајте још: