„Тај садржај је уклоњен аутоматским алгоритмом који пријављује кршење правила, и то грешком, и сада је саджај враћен. Извињавамо се корисницима због свих непријатности до којих је због тога дошло“, навели су у Фејсбуку.
Корисници друштвене мреже Фејсбук жалили су се раније данас да та мрежа на Дан победе уклања постове с фотографијом на којој се види Застава победе на Рајхстагом у Берлину на крају Другог светског рата.
Образложење је да се „крше друштвене норме када је реч о опасним људима и организацијама“. Норме, како се наводи у образложењу, „имају за циљ да се спречи наношење штете било коме у стварном свету“.
Како си прецизирали у Фејсбуку, компанија привремено шаље кући запослене се баве провером садржаја због њиховог здравља и безбедности и тада се ослања на аутоматизоване системе.
Што мање људи прегледа садржаје које потенцијално крше правила то је већа вероватноћа да се деси грешка, наводе у компанији и додају да се труде да такве случајеве реше што је пре могуће.
Застава која се завијорила над Рајхстагом постала је симбол победе над нацизмом.
Напад на нацистички парламент трајао је од 28. априла до 2. маја 1945. године.
Трупе Црвене армије су током операција опсаде Берлина заузеле Рајхстаг, зграду немачког Парламента 30. априла 1945. године. Фотографија црвеноармејаца који постављају совјетску заставу на зграду Рајхстага обишла је свет и практично означила савезничку победу у Другом светском рату. Истог дана убио се и Адолф Хитлер.
Свет 2020. године обележава 75. годишњицу победе над фашизмом и капитулације нацистичке Немачке.
У оквиру пројекта „75 година од Велике победе“, Спутњик вам представља ексклузивне материјале о Другом светском и Великом отаџбинском рату. Сазнајте све о највећим биткама и херојима Другог светског рата, читајте сведочења преживелих, коментаре стручњака, погледајте документе које је декласификовало руско Министарство одбране, архивске фотографије и видео-снимке.