„Према нашим прорачунима и уз расположивост финансирања, такав демонстратор би требало да се појави до 2023. године. Јасно је да је тај експериментални авион јефтиније и једноставније израдити на бази авиона-донатора, с обзиром да је главни циљ да се током експеримента лета провери исправност одабраних критичких категорија. Под тиме се подразумевају: аеродинамички изглед, локација, облик и величина усисника ваздуха и томе слично“, рекао је Сипало.
Према његовим речима, највероватније ће такав донатор бити МиГ-29, заједно са стандардним моторима и системима којима је опремљен.
„Наравно, у овом случају се не може говорити о правом суперсоничном пословном авиону, већ је у питању демонстратор“, рекао је он.
МиГ-29 је руски, односно совјетски ловац четврте генерације, предвиђен да уништава летеће објекте у свим метеоролошким условима.
Карактеристичан је по томе што је у односу на све остале типове совјетских/руских борбених авиона доживео највећу трансформацију у усавршавању, од базне до најсавременије варијанте.