Пре тога планирано је да се добију резултати испитивања на животињама и добије дозвола за клиничка истраживања од Министарства здравља Русије.
Максјутов је навео да пре масовне употребе вакцина мора успешно да прође лабораторијска испитивања, уђе у производњу и добије дозни волумен. Затим следи читав низ претклиничких и клиничких испитивања, као и регистрација.
Раније је директор Научно-истраживачког центра за епидемиологију и микробиологију „Гамалеја“ Александар Гинцбург саопштио да су запослени у центру који се директно баве развојем вакцине, као и он сам, већ вакцинисани и развили заштитна антитела.
У Русији се испитивањем вакцине против вируса корона баве и научници Научно-истраживачког института вакцине и серума у Санкт Петербургу, а многе друге земље баве се испитивањем лекова.
Како је рекао Гинцбург, масовна вакцинација у Русији би могла да почне почетком јесени и траје од шест до девет месеци.
Вирус корона први пут је откривен крајем децембра у граду Вухан у Кини. Почетком марта Светска здравствена организација епидемију вируса корона прогласила је за пандемију. Према последњим подацима, у свету је до сада заражено 5,59 милиона људи, а више од 347 хиљада је умрло.
У Русији је забележено 353.427 случајева ковида 19, од којих је 118.798 оздравило, а 3.633 умрло.
Прочитајте још: