На питање новинара да ли је напад одобрио сам председник, Трамп је одговорио потврдно.
„Тако је“, одговорио је Трамп.
Он је додао да је ова одлука била део шире политике супротстављања Русији у целом свету.
„Нико није толико оштар према Русији као ја“, истакао је амерички председник.
Трамп је такође рекао да је 2016. тадашњи амерички председник Барак Обама „знао да се Русија бави манипулацијама“, али није ништа рекао, јер је мислио да ће победити кандидаткиња за председника Хилари Клинтон.
У фебруару 2019. године телевизија Ен-Би-Си је, позивајући се на информисане изворе, већ јављала да је Трамп „лично одобрио“ сајбер-напад америчке војске на руску Агенцију за интернет истраживања током парламентарних избора 2018. године. Истовремено је „Вашингтон пост“ објавио да је сајбер-команда америчке војске током ових избора блокирала приступ интернету Агенције за интернет истраживања из Санкт Петербурга. Према наводима новина, ово је био део прве офанзивне сајбер-кампање против Русије, чији је циљ био спречавање њених наводних „покушаја мешања у америчке изборе“.
После америчких председничких избора 2016. године, Русија је оптужена за мешање у изборе. Москва је више пута негирала оптужбе о покушајима да утиче на изборе у САД, а портпарол руског председника Дмитриј Песков назвао их је „апсолутно неоснованим“. Министар спољних послова Сергеј Лавров је, говорећи о наводном мешању Русије у изборе у различитим земљама, рекао да нема чињеница које би то потврдиле.