„Апсолутно не верујем у ту причу. То је бесмислица“, рекао је Келин, гостујући у емисији ТВ станице Би-Би-Си, преносе руски медији.
Истовремено је указао да је британско-шведска фармацеутска компанија „АстраЗанека“, која се бави производњом вакцине коју су створили на Оксфорду, већ има уговор са руском компанијом „Р-фарм“ која треба да омогући произдвоњу тог препарата у Русији, ако се покаже као ефикасан.
Према Келиновим речима, у данашњем свету хакерски напади се не могу приписати ниједној земљи.
Истовремено, руски амбасадор је одбацио оптужбе званичног Лондона на рачун Русије да се мешала у парламентарне изборе одржане у Британији у децембру.
Британске власти, наиме, тврде да је велика вероватноћа да је Русија одговорна за објављивање докумената који су компромитовали владајуће конзервативце уочи избора.
Келин је то одлучно одбацио, истичући да ће Русија, без обзира на то ко је на власти у Британији – торијевци или лабуристи – настојати да поправи односе.
Такође је додао да Русија не оптужује Британију за мешање у њене демократске процесе иако је Централна изборна комисија Русије установила да је било сајбер напада с територије Велике Британије.
Прочитајте још: