„Ако следимо ту погрешну логику САД, било која земља може под изговором заштите националне безбедности предузети сличне мере против било које америчке компаније. САД не треба да отварају Пандорину кутију, иначе ће сами пожњети горке плодове“, упозорио је Ванг Венбин.
Он је истовремено позвао Вашингтон да ослушне међународну заједницу и амерички народ и да не политизује економска питања, као и да омогући отворену, недискриминаторну, слободну инвестициону и пословну средину за компаније.
Раније је амерички председник Доналд Трамп затражио од Кине да продају апликацију Тик-Ток до 15. септембра. Трамп је рекао да ће Тик-Ток 15. септембра „престати са радом“ ако га не купи „Мајкрософт“ или нека друга компанија.
Државни секретар Америке Мајк Помпео није искључио да ће Тик-Ток бити забрањен у Америци, заједно са још неким кинеским друштвеним мрежама, путем којих лични подаци корисника могу да стигну до кинеских власти.
Представници апликације Тик-ток су изјавили да никада нису преносили информације Кини и немају намеру да то чине.
Тик-Ток је апликација за прављење и посматрање видео снимака, припада кинеској компанији „Бајт денс“. Настала је 2018. године и водећа је апликација за кратке видео снимке не само у Кини већ и у целом свету.
Прочитајте још: