Како је рекао за ТВ „Прва“, на ауто-путевима у Србији често се намерно нађу предмети како би се изазвала несрећа, а возачи обично не примете одмах да је у питању превара.
„Поставе предмете тако да би неко налетео, а исти људи који су подметнули, појављују се као неко ко решава тај проблем“, каже Николић.
Он је упозорио да таква „лажна помоћ на путу“ потом одвози у сервис како би наплатили стварне или фиктивне трошкове квара.
„То су различите методе, разрађене годинама. То су посипање уља, бушење хладњака на бензинским станицама и у зауставним тракама. Користе се и металним предметима који би избушили пнеуматике, баве се и подизањем тзв. чешњева са надвожњака“, рекао је он.
Николић је казао да возачи који се крећу ауто-путем од 120 километара на сат не могу да реагују ни преко дана, а камоли ноћу када наиђу на такве препреке на путу.
„Возачу не делује све одмах као превара, јер је задовољан што је преживео и он и путници. Он ту изненадну помоћ доживи као срећу у несрећи, помоћ прихвати не слутећи да се ради о испланираном кривичном делу. Одвезе га у сервис, где му пријављују разне кварове у енормним ценама“, казао је он.
Дешавало се и да возачи схвате да је у питању превара, поготово када чују цену за отклањање квара.
„Уколико неко схвати да се ради о превари, они заузму други став и траже од 300 до 500 евра јер су вршили шлепање и радили дијагностику“, навео је он.
Како је рекао, у питању је уиграна превара која се догађа годинама, али и у земљама региона.
Препоручио је да се, уколико се нађете у таквој ситуацији, обратите полицији или АМСС-у.
„Не само они који су у замци, него и они који примете да се нешто чудно дешава на ауто-путу, нека позову АМСС“, напоменуо је он.
Како је казао, жртве су више странци него наши људи, јер наши се први снађу у таквим ситуацијама.
Недавно се, како је навео, таква ситуација догодила на ауто-путу ка Нишу код Ражња.