На том споменику исклесаном у стени налазе се ликови четири америчка председника: Џорџа Вашингтона, Томаса Џеферсона, Абрахама Линколна и Теодора Рузвелта.
This is Fake News by the failing @nytimes & bad ratings @CNN. Never suggested it although, based on all of the many things accomplished during the first 3 1/2 years, perhaps more than any other Presidency, sounds like a good idea to me! https://t.co/EHrA9yUsAw
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) August 10, 2020
Трамп је у твиту навео да се овде ради о, како је истакао, лажној вести „Њујорк тајмса“.
„Никада то нисам предложио“, написао је Трамп, али и додао да му то „звучи као добра идеја“, имајући у виду „многе ствари које је постигао за три и по године“.
„Њујорк тајмс“ је у суботу објавио да је прошле године наводно Бела кућа контактирала гувернерку Јужне Дакоте Кристи Ноем распитујући се о могућностима додавања лика Трампа на планини Рашмор.
Према наводима листа, Трамп је потом дошао у посету Јужној Дакоти за Дан независности 4. јула, а гувернерка тврди да је са собом донео и метар дугачку реплику планине Рашмор на којој је био и његов лик.
Ноем је још 2018. године, у једном интервјуу за лист из Јужне Дакоте, изјавила да јој је Трамп приликом њене посете Белој кући пренео жељу о додавању свог лика на споменик.
Трамп јој је тада наводно рекао да је његов сан да се нађе на планини Рашмору, а да је она мислила да се шали.
„Почела сам да се смејем. Он се није смејао, био је потпуно озбиљан“, казала је тада гувернерка Јужне Дакоте.