„Алијанса за будућност Косова је изричита да неће дати подршку ниједном кандидату за председника осим Рамушу Харадинају, а Демократски савез Косова одбацује његову кандидатуру. У последње време имамо и изјаве других партија које такође инсистирају на свом кандидату. Имајући у виду ову ситуацију нови избори требало би да буду одржани пре истека уставног рока, односно треба узети у обзир време потребно за стварање нових институција како би председник могао да буде изабран“, рекао је Краснићи за Косово онлајн.
Вршилац дужности председника Косова Вјоса Османи недавно је изјавила да преговара са лидером Самоопредељења Аљбином Куртијем о формирању коалиције за нове парламентарне изборе.
Из овога произилази закључак да су на Косову увелико у току припреме за излазак на биралишта, који ће се вероватно десити крајем јануара или почетком фебруара, истиче Краснићи.
Он је мишљења и да ће Демократски савез Косова бити ускраћен великог броја гласова након одласка Вјосе Османи из те странке.
„Излазак Вјосе Османи из странке, као једне од утицајнијих фигура у Демократском савезу Косова, имаће велики утицај на ту партију на предстојећим избора, и то се може одразити на ДСК“, сматра Краснићи.
Према његовим речима, веома је извесно да ће Самопредељење остварити добар резултат уколико дође до нових избора, јер се показало да се владајуће политичке партије нису много бавиле интересима грађана.
„Од Самоопредељења се очекује да може да добије много на овим изборима, јер је очигледно да нема друге алтернативе“, закључује Краснићи.