Кристин Кук, писац који се бави науком и технологијом, узела је у обзир бројеве Америчког извештајног центра за прву половину 2020. Судећи према сировим подацима, чини се да су густо насељене државе попут Тексаса и Флориде на врху листе. Ипак, када је Кукова размотрила пријаве о НЛО-има на 100.000 становника, мање насељене државе истакле су се као жаришта посета ванземаљаца, известио је портал „Бангор дејли њуз“.
У поменутом истраживању, Ајдахо, Монтана, Њу Хемпшир и Мејн рангирали су у прве четири, док је Нови Мексико на петом месту.
Паралелно, Черил Коста, коауторка књиге „Попис пријава НЛО-а“, збирке статистичких карата и графикона на 371 страници која истражује 121.036 пријава широм земље између 2001. и 2015. године, забележила је значајан скок у извештајима у време када су уведене почетне блокаде услед ковида 19 широм земље у марту и априлу.
„Бројеви су премашили све рекорде“, рекла је. „Шта су људи могли да раде поред стримовања филмова, осим ноћу да седе на терасама и пију“, рекла је.
У свом детаљном двадесетогодишњем прегледу Коста види редован - мада необјашњив – циклус бројева који се смењивао на шест до осам година. Тренутно је Мејн три године у прогресивном циклусу.
Пријаве забележене у Мејну порасле су са броја 26 у 2018. на 56 у 2019. и на 71 у 2020. години.
„Како ће изгледати 2021? Ако образац остане, ескалираће“, претпоставља Коста.
У сваком случају, званични извештаји о редовним виђењима НЛО-а широм најсевероисточније државе САД који датирају још из 1946. године, не изненађују.
САД су у протеклих неколико година показале незапамћено интересовање за наводна виђења ванземаљаца, са све већим бројем извештаја у националним медијима. Чини се да чак и власти активно то прате.
Почетком јануара америчка Централна обавештајна агенција ставила је на располагање свој каталог декласификованих података о неидентификованим летећим објектима или ваздушним појавама.
Овим датотекама, које покривају све, од виђења летећих тањира којима су наводно управљали ванземаљци, којих је последњих година било у изобиљу, до необјашњивих експлозија бомби, може да приступи свако ко је заинтересован са веб странице „Блек волт“.
Пуштање једном поверљивих датотека у јавно власништво дошло је месецима пре рока који је америчка обавештајна служба добила да представи извештај о мистериозним појавама из целог света.
„Блек волт“ је приватна архива декласификованих докумената којом управља новинар и подкастер Џон Гриневалд Млађи, који је раније у посту на блогу изјавио да је ЦИА током одређеног времена направила колекцију НЛО докумената на це-деу.
Године 2020. купио је овај це-де да би био сигуран да његова компанија за медије и податке има исцрпну колекцију ЦИА докумената који покривају „неидентификоване ваздушне појаве“.
Прочитајте и: