Како је рекао, већ се ради на изради опреме и специјалног софтвера за летелицу.
„Такође се прави штанд за копнено тестирање система интеракције беспилотних летелица са ловцем-носачем и међусобно у режиму реалног времена уз помоћ полуприродног моделирања“, додаје наш извор.
Истиче се да „један ловац Су-57 може носити више од десет извиђачких и јуришних беспилотних летелица, као и летелица за електронски рат“.
У оквиру концепта групне примене, уређаји ће бити повезани заштићеним комуникационим каналима како са системом авиона-носача, тако и међусобно, прецизира извор.
Претпоставља се да ће Су-57 бацати групу беспилотних летелица, на пример, пре уласка у зону рада непријатељског система ПВО. Дронови ће стварати сметње за радаре система, преоптеретиће њене информационе канале као лажне мете, а такође ће директно нападати противавионске системе као високо прецизна ваздухопловна средства за уништавање.
Међутим, није прецизирано о ком типу беспилотних летелица ће бити реч.
Како је раније саопштено из одбрамбено-индустријског комплекса, за руске Ваздушно-космичке снаге прави се вишенаменски беспилотни систем „Молнија“ за групну примену.
Ловац пете генерације Су-57 је предвиђен за уништавање свих облика ваздушних, копнених и водених циљева. Авион има надзвучну брзину, наоружање унутар трупа, радио-апсорбујући премаз („стелт“ технологија), као и најновији комплекс опреме.
В Сети появилось видео одной из самых эффектных фигур высшего пилотажа в исполнении российского истребителя Су-57. До самого последнего времени плоский штопор считался критическим режимом полета, предшествующим катастрофе. pic.twitter.com/oppDnVrbo4
— ВИКТОР (@888VICTO888) August 28, 2019
Прочитајте још: