Како се наводи, управо би одговор Вашингтона на овај предлог руског председника Владимира Путина још из септембра прошле године могао „да постане први корак у добром правцу“.
Истовремено, Министарство спољних послова Русије је, коментаришући извештај америчке обавештајне службе у којем је Русија означена као највећа претња за Америку када је реч о сајбер простору, саопштила да на такав начин и Москва може Вашингтон да означи као своју највећу претњу и то не дајући никакве чињенице.
Како се наводи, сопствена неспособност да се покрене глобални дијалог по питању међународне информационе безбедности камуфлира се лошим и већ истрошеним оптужбама на рачун Русије да спроводи провокативна дејства са циљем урушавања утицаја Вашингтона и слабљења савезништва западних земаља.
Руско Министарство тврди и да оптужбе Вашингтона на рачун Русије нису утемељене ни на каквим доказима, већ се то користи искључиво као разлог за повећање финансирања америчких обавештајних служби.
„Стварање непријатеља у виду Русије зарад решавања сопствених проблема је класична метода која се користила у великој мери током Хладног рата“, подсећа руски спољнополитички ресор.
Додаје се и да такви извештаји не приличе једној држави која се сматра највећом светском силом која као таква има и највећу одговорност за мир и безбедност у свету.
Прочитајте још: