Звезда са севера Европе креће пут Лиге шампиона

© Sputnik / Страхиња КлисарићМаракана
Маракана - Sputnik Србија, 1920, 13.08.2024
Фудбалери Црвене звезде играће у плеј-офу Лиге шампиона против норвешког Бодо Глимта, који је елиминисао у реваншу трећег кола пољску Јагелонију укупним резултатом 5:1. Норвежани су на свом терену однели убедљиву победу – 4:1, након што је у првом сусрету у Пољској резултат био 1:0 за Јагелонију.
Црвена звезда кренуће пут Лиге шампион из плеј-офа, а први сусрет са Бодо Глимтом, заказан је за 20. август у Норвешкој, док ће реванш бити одигран осам дана касније на стадиону „Рајко Митић“.
Јагелонија је успела да поведе на незгодном гостовању на северу Европе већ у четвртом минуту преко Хесуса Имаза, да би у наставку Бодо преокретом дошао до убедљивог тријумфа.
Двоструки стрелац за домаћина био је Сондре Брунстат, који је погађао у 34. и 56. минуту, док су се по једном у стрелце уписали Исак Мата у 38. и Каспер Хог у 71. минуту.
На крају је Бодо Глимт славио укупним резултатом 5:1 против Јагелоније, која ће такмичење наставити у походу ка Лиги Европе.