Србин дао гол – његов тим славио са чак 9:1!

© Фото : ФК Партизан / Мирослав Тодоровић Кристијан Белић
Кристијан Белић - Sputnik Србија, 1920, 15.09.2024
Какав меч је виђен у Холандији ове вечери, где је Аз Алкмар на свом стадиону славио против Херенвена са огромних 9:1! Стрелац једног од голова за домаћу екипа био је и Кристијан Белић, репрезентативац Србије.
После првог полувремена није слутило на овакав дебакл Херенвена. АЗ је повео у четвртим минуту голом Мејнанса, а гости су изједначили преко Бруерса, петнаест минута касније. Ново вођство АЗ-у донео је Перот у 23. минуту за 2:1 и тим резултатом је завршено првих 45 минута.
А онда - канонада у наставку меча, још седам голова у мрежи Херенвена у периоду од 48. до 85, минута, а стрелац осмог гола за АЗ Алкмар био је и репрезентативац Србије Кристијан Белић у 82. минуту после корнера.
АЗ је на високом другом месту, са 13 бодова, два мање од лидера ПСВ-а. Херенвен је на 12. позицији са четири освојена бода.