„Маскова предност није у поновној употреби, већ у томе да му америчка Влада даје могућност да дампингује на тржишту. А за Пентагон Маск продаје лансирања два пута скупље и покрива своје губитке на комерцијалном тржишту ’убијајући‘ конкуренте иза којих не стоји тако великодушна држава“, рекао је Рогозин.
Он је истакао да „Роскосмос“ тражи различите опције за смањење трошкова лансирања, укључујући и у оквиру концепта вишекратне употребе најскупљих делова ракета. „Сојуз-5“ обећава да ће постати успешан руски комерцијални носач и његова цена „не би требало да прелази цену наших директних конкурената“, додао је Рогозин.
Према његовим речима, узимајући у обзир северну локацију свих стартних позиција Русије у поређењу са конкурентима, „Сојуз-5“ би требало да буде и јефтинији и моћнији од сличних ракета средње класе стране производње.
„Сојуз-5“ развија ракетно-космичка корпорација „Енергија“. Трошкови израде овог носача износиће 61,198 милијарди рубаља (795.700.180,79 евра). Тестирање летова ракете планирано је на Бајконуру 2022. године: она би требало да изведе у орбиту у беспилотној варијанти перспективни транспортни свемирски брод „Федерација“.
Најуспешнија ракета са комерцијалног гледишта тренутно је „Фалкон 9“ компаније „Спејсикс“. Једна од верзија овог носача има вишекратну прву фазу. Према подацима отворених извора, лансирање „Фалкона 9“, у зависности од верзије, кошта од 55 до 65 милиона долара.