Телевизија наводи да је планирано да до тог времена буде осам најновијих подморница. Осим тога, телевизија наводи да је у те сврхе Русија смањила трошкове модернизације површинског сегмента флоте.
Си-Ен-Би-Си пише да те подморнице припадају класи „Бореј 2“ или „Бореј А“, што су подморнице четврте генерације. Свака од њих носи 20 ракета „Булава“ са одвојеном бојевом главом — оне ће моћи да носе до десет нуклеарних и хиперсоничних блокова. На тај начин један „Бореј 2“ ће моћи да лансира 200 хиперсоничних ракета што је „претња коју САД и даље нису у стању да спрече“, наглашава телевизија.
Раније је Си-Ен-Би-Си јавио да ће хиперсоничне ракете „Кинжал“ и систем „Авангард“ ступити на борбену дужност до 2020. године.
Данас су у саставу морнарице три стратешке подморске крстарице стратешке намене пројекта „Бореј“. Јуриј Долгоруки“ налази се у Северној, а „Александар Невски“ и „Владимир Мономах“ у Пацифичкој флоти. До 2020. године планирано је да морнарица добије још једну нуклеарну подморницу — подводну крстарицу модернизованог пројекта 955 „Бореј А“ „Кнез Владимир“. Подморница сада пролази кроз фабричке и државне тестове. Посада је већ формирана и обучена у центру за обуку морнарице. Очекује се да ће „Кнез Владимир“ ступити у службу у флоти до краја ове године.
Ракета „Булава“ почела је да се користи у морнарици почетком 2013. године, истовремено са почетком пловидбе „Јурија Долгоруког“. Од тог тренутка, „Бореј“ и „Булава“ постали су основа поморске компоненте руских нуклеарних снага и гарант стратешког паритета са САД у наредних 30-40 година. Радијус дејства ракете је 8.000 километара, а лансирна маса износи 36,8 тона. Она може да носи од шест до десет хиперсоничних маневришућих нуклеарних блокова појединачног навођења укупне масе 1,15 тона који су способни да мењају путању лета по висини и правцу.