Афера „државни удар“: Бранка Милић остаје у амбасади Србије

Доказни поступак за покушај тероризма на дан парламентарних избора у октобру 2016. године у Црној Гори, у случају познатом као „држани удар“, завршен је у Вишем суду у Подгорици.
Sputnik
Америчка коњица спасава Мила Ђукановића — под лажном заставом

Лидери Демократског фронта и оптужени у том случају Андрија Мандић и Милан Кнежевић дошли су у судницу како би се упознали са досадашњим током доказног поступка.

Суд је одбио предлог одбране да се саслушају црногорски премијер Душко Марковић и митрополит црногорско-приморски Амфилохије Радовић, јер како је образложила судија Сузана Мугоша, тиме се одуговлачи поступак.

Како је казала Сузана Мугоша, доказни поступак је завршен, а суд је позвао странке на давање завршних ријечи, па ће њиховим изношењем суђење бити настављено 13. марта у 12 сати.

Такође, српска држављанка Бранка Милић, једна од оптужених у том случају, до даљег ће остати у Амбасади Србије, јер Уставни суд јуче није прихватио предлог судије извјестиоца да јој се укине притвор.

На тај начин рјешила би се вишемјесечна политичка криза на релацији Србе и Црне Горе након што је Милићева потражила уточиште у Амбасади, бјежећи од понижења у Вишем суду.

„Пошто Уставни суд није одлучио по жалби, јер предлог судије извјестиоца није добио потребну већину, одредиће се други судија који ће израдити предлог одлуке, усклађен са ставом већине судија“, објављено је на сајту Уставног суда.

Подсјетимо, Милићева је 23. новембра напустила суђење у Вишем суду, након чега јој је одређен притвор. Прије него што је изашла из суднице, Милићева је рекла да је „револтирана односом суда“ и да „више неће трпјети понижења“. Она је претходно тражила изузеће судских вјештака и целог судског већа, што је суд одбио.

Коментар