„Кримљани живе у миру и спокојству, а НАТО би желео да дестабилизује ситуацију на Криму. Њима (НАТО-у) се не свиђа начин на који се Крим развија, али нећемо им пружити то задовољство“, рекао је Цеков за Спутњик.
Према његовим речима, Крим се поново ујединио са Русијом легално и праведно, а захтеви представника Алијансе нису адекватни.
Први заменик председника кримског парламента Јефим Фикс сматра да НАТО-ов позив Русији да повуче трупе са Крима подсећа на стару покварену плочу.
„Време је да престану да користе старе покварене плоче и промене реторику у односу према Русији. Крим је руски и на то је стављена тачка. Ставови НАТО-а о овом питању нас не занимају. Нека се брину о својим пословима, а Крим ће се сам снаћи како да ради“, истакао је Фикс за Спутњик.
Са своје стране, шеф радне групе за међународно-правна питања у сталном представништву Републике Крим при председнику Руске Федерације Александар Молохов изјавио је за Спутњик да не треба обраћати пажњу на речи представника НАТО-а.
„Није рекао ништа ново. Редовне ритуалне фразе које одражавају чврст и неконструктиван став НАТО војске“, објаснио је Молохов.
Раније је начелник војног комитета Северноатлантског савеза Стјуарт Пич изјавио да ова организација не признаје припадност Крима Русији и позива Москву да повуче трупе са полуострва.
Крим је постао део Русије у марту 2014. након референдума одржаног након државног преврата у Кијеву. За уједињење са Русијом гласало је 96,77 одсто бирача Републике Крим и 95,6 одсто становника Севастопоља. Према речима председника Русије Владимира Путина, питање Крима је „коначно затворено“.
Украјина и даље сматра Крим својом привремено окупираном територијом.