Његова превара је пропала након што је једној жртви постао сумњив, јер га је видела као једе свињетину, што је забрањено у исламу.
Ентони Гињак (48) осуђен је у петак пред судом у Мајамију због присвајања осам милиона долара док се претварао да је „Султан бин Халид ел Сауд“, преноси Танјуг.
Он је својим пленом купио „ферари“ и сатове марке „ролекс“ и изнајмио апартман на ексклузивном острву у јужној Флориди.
Гињак се у марту изјаснио да је крив за превару, лажно представљање као дипломата и за друге злочине.
Тужиоци су навели да је то најмање 11. пут да се Гињак лажно представљао као саудијски принц.
„Он је био такозвани саудијски принц и свакога је натерао да у то поверује“, изјавила је Сесилија Алонтага, амерички обласни судија.
Гињак је рекао Алонтаги да прихвата одговорност за почињена кривична дела, али да има још људи који су били умешани и који треба да буду оптужени.
„Нисам монструм“, рекао је он.
Гињак је рођен у Колумбији, али га је усвојила породица у Мичигену док је био дете и има америчко држављанство.
Гињаков јавна бранитељка Ајана Харис рекла је судији да је његово тешко детињство допринело његовим проблемима.
Она је прочитала писмо његовог млађег брата Данијела Гињака, који је описао како су били напуштени у Колумбији.
Њихови усвојитељи касније су се развели. Данијел је рекао да је његов брат био принуђен да се брине о њему.
„Ова стравична животна прича је основни разлог за његов криминални живот“, прочитала је Харисова наводе из писма.
Према писању „Лос Анђелес тајмса“, Гињак је 1991. године украо 10 милиона долара од компаније за изнајмљивање лимузина и хотела „Беверли Вилшир“. Он то није оспорио.
„Њујорк тајмс“ извештава да се 2006. године Гињак изјаснио да је крив зато што је скинуо 28.000 долара са рачуна саудијског монарха. Он је такође покушао да подигне скоро четири милиона долара са непостојећег рачуна у „Сити банци“.
У једној од превара, 2015. године, Гињак и његов покојни пословни партнер Карл Вилијамсон основали су преварантску инвестициону компанију „Марден Вилијамсон интернешенел“.
Они су говорили инвеститорима да је Гињак саудијски монарх и да има приступ ексклузивним договорима. Жртва из Швајцарске инвестирала је пет милиона долара.
Гињак је 2017. године убедио Џефрија Софера, власника хотела „Мајами Бич фонтејнблу“, да жели да инвестира стотине милиона долара у његов познати ризорт. Софер му је дао 50.000 долара у поклонима.
Соферу је „синуло“ да нешто није у реди када је видео Гињака како једе сланину и друге свињске производе и одмах је обавестио власти.