Срећни празници на 33 језика од Спутњикове дигиталне јелке

Sputnik

Спутњик ове године обележава своју пету годишњицу, а иновативни уметнички објекат у ГУМ-у поклон је Московљанима и гостима престонице.

Шта је на новогодишњој трпези у Италији и Француској? Која је најпосећенија резиденција Деда Мраза у земљама ЗНД? Ко игра главну улогу у новогодишњој прослави у Камбоџи? Када су почели да позивају Деда Мраза у кућу у Совјетском Савезу? Ко је измислио божићне украсе? Посетиоци ГУМ-а ће моћи да прочитају одговоре на та и многа друга питања, али ће моћи да прочитају и најновије вести из целог света на траци са покретним текстом која ће кружити око јелке.

1 / 10
Међународна информативна агенција и радио Спутњик, део медијске групе „Русија севодња“, извештава на 33 језика и темељно познаје празничну традицију свих земаља света.
2 / 10
Вести и честитке биће на више језика.
3 / 10
Посетиоци ГУМ-а и читаоци Спутњика и „РИА Новости“ могу да пошаљу своје новогодишње жеље на јелку.
4 / 10
Спутњик „говори“ на 33 језика и наши дописници раде широм света. A туристи из различитих земаља долазе у центар Москве, где ће можда на нашој јелки пронаћи честитку на свом језику.
5 / 10
Јединствени иновативни уметнички објекат Спутњика део је пројекта „Новогодишње јелке у ГУМ-у на Црвеном тргу“, који се реализује већ 12. пут.
6 / 10
Према традицији компаније, партнери главног тржног центра у земљи на скоро два месеца га претварају у бајковиту шуму.
7 / 10
Дигитална Спутњикова јелка у ГУМу
8 / 10
Посетиоци се могу прошетати том бајковитом шумом од 27. новембра до 19. јануара.
9 / 10
МИА „Русија севодња“ и Спутњик су информативни партнери ГУМ-Клизалишта, пројекта „Новогодишње јелке у ГУМ-у на Црвеном тргу“ и ГУМ-Изложбе.

10 / 10
Јелкама, украсима и новогодишњем вашару се ипак највише радују најмлађи.
Коментар