Астерикс и Обеликс се пре три године борили против короне у Италији и победили /фото, видео/

Чувени стрип јунаци Астерикс и Обеликс победили су вирус корона још пре три године, и то у Италији.
Sputnik

Данас би читавом свету више него добро дошао чаробни напитак сеоског врача и друида Панорамикса из чувеног стрипа „Астерикс“ у борби с опаким вирусом. А све то није далеко од истине. Јер, „визионарски“, 37. албум овог стрипа из 2017. године под насловом „Астерикс на трци кроз Италију“ предвидео је трку против јунака који се зове Коронавирус, пишу Новости.

У то време, када је изашао овај албум, већ су их радили Жан Ив Фери и Дидије Конрад, јер је легендарни Албер Удерзо, који је недавно преминуо од последица вируса корона, неколико година раније због болова у руци цртану авантуру препустио млађим снагама.

​А двојица нових предсказивача су под Удерзовим будним оком омислили трку у Италији на којој могу да учествују такмичари из целог света и где Цезара представља двојац у саставу Коронавирус и Бацилус! Не треба ни објашњавати да је, невероватно али истинито, први добио име по опаком вирусу, а други по бацилима.

За ова имена ауторе је, извесно, инспирисала стручна терминологија из епидемије САРС-а 2003. године. Јер, фамилија вируса корона већ дуже време угрожава човечанство, док је нови вирус САРС ков-2 само њен тренутно последњи у низу изданак.

Овај назив болести у јавности тада се готово није ни помињао, па је запањујуће да су аутори своје јунаке назвали баш тако, а могли су било како другачије.

Амерички Тарабићи: Симпсонови предвидели коронавирус пре скоро три деценије /видео/

„Коронавирус, Коронавирус“, виче, тако, публика уз пут док екипажи покушавају да стигну на циљ, у земљи која се налази међу онима највише погођеним епидемијом протеклих месеци.

Трка се одвија кроз целу Италију, а Коронавирус, уз то, наступа с маском преко лица.

Наравно, вирус је изгубио, за утеху целом човечанству. У све је, дакако, прсте умешао врач Панорамикс, који је смућкао чаробни напитак.

Данас многи Французи са Панорамиксом пореде професора Дидијеа Раулта из Марсеја, који са дугом седом косом и брадом и физички подсећа на њега. Раултов чаробни напитак је хлорокин, у чију ефикасност је он уверен и први је испитивао, а данас га користе у лечењу ковида-19 у многим земљама света.

Коментар