Он је истакао да ће после таквог принудног слетања космонаути моћи безбеднода чекају спасиоце унутар летелице до два дана.
„Апарат има способност пловљења. У случају слетања на воду, посада мора да сачека тим за потрагу и спашавање, због чега ће комуникациона средства и палубни комплекс летелице омогућити 48 сати радио-комуникације“, рекао је Хамиц.
Истовремено, он је рекао да још увек није јасно ко ће и на који начин спасити астронауте у тој ситуацији и да ће рад на стварању таквог комплекса бити завршен 2021. године.
Хамиц ја додао да ће нови руски свемирски брод добити само нове системе и да неће бити опреме која се користи у свемирским бродовима „Сојуз“.
Према прелиминарним информацијама, први лет „Орла“ биће обављен 2023. године на ракети-носачу „Ангара-А5“ са космодрома Восточни. Годину дана касније планиран је беспилотни лет, а 2025. године - лет са људском посадом до Међународне свемирске станице.
Свемирски брод „Орао“ производи Ракетно-космичка корпорација „Енергија“, а према речима шефа руске свемирске агенције „Роскосмоса“ Дмитрија Рогозина, искрцавање руских космонаута на Месец очекује се 2030. године.
Прочитати још: