Шта све може нови руски свемирски брод „Орао“

Нови руски свемирски брод „Орао“ моћи ће да слети у океан у случају несреће при лансирању, изјавио је главни конструктор за развој транспортног возила нове генерације.
Sputnik

Он је истакао да ће после таквог принудног слетања космонаути моћи безбеднода чекају спасиоце унутар летелице до два дана.

 „Апарат има способност пловљења. У случају слетања на воду, посада мора да сачека тим за потрагу и спашавање, због чега ће комуникациона средства и палубни комплекс летелице омогућити 48 сати радио-комуникације“, рекао је Хамиц.

Истовремено, он је рекао да још увек није јасно ко ће и на који начин спасити астронауте у тој ситуацији и да ће рад на стварању таквог комплекса бити завршен 2021. године.

Хамиц ја додао да ће нови руски свемирски брод добити само нове системе и да неће бити опреме која се користи у свемирским бродовима „Сојуз“.

Русија направила „месечев навигатор“

Према прелиминарним информацијама, први лет „Орла“ биће обављен 2023. године на ракети-носачу „Ангара-А5“ са космодрома Восточни. Годину дана касније планиран је беспилотни лет, а 2025. године - лет са људском посадом до Међународне свемирске станице.

Свемирски брод „Орао“ производи Ракетно-космичка  корпорација „Енергија“, а према речима шефа руске свемирске агенције „Роскосмоса“ Дмитрија Рогозина, искрцавање руских космонаута на Месец очекује се 2030. године.

Прочитати још:

 

Коментар