То су неки од закључака са данашњег састанка са ректором Сетињске богословије оцем Гојком Перовићем, свештеником Мирчетом Шљиванчанином и представницима ове школе.
Тиме би једна од најстаријих образовних установа у Црној Гори основана давне 1863. године постала дио званичног образовног система Црне Горе и била уважена и помогнута од стране државних институција, казала је министарка Весна Братић.
“Ако имамо у виду да у Црној Гори више од осамдесет одсто грађана јесу вјерници Српске православне цркве у Црној Гори, више је него логично да се цетињска Богословија акредитује и оствари сва законска права и статус који јој припадају а које до сада није имала”, поручила је она.
Ректор ове школе протојереј Гојко Перовић је изразио задовољство због спремности министарке да учествује у активном дијалогу и раду на томе да Цетињска богословија постане дио званичног школског система Црне Горе.
Он је казао да из Богословије не траже ништа више од статуса који има исламска школа “Медреса” у Црној Гори као и да Богословија до сада није имала никакву помоћ од стране државних органа Црне Горе.
"Ми ћемо у будућем периоду радити на усклађивању нашег програма са важећим школским програмом како бисмо што лакше интегрисали нашу школу у црногорски образовни систем", казао је он.
Састанак је, како је саопштено, протекао у веома конструктивној атмосфери а представници Министарства и Богословије су исказали спремност да у будућности још чвршће сарађују, како на превазилажењу овог иницијалног проблема тако и на унапређењу свих могућих облика сарадње.