Бил Гејтс затечен количином теорија завере о себи и корони: Да ли људи заиста верују у то?

Суоснивач „Мајкрософта“ Бил Гејтс изјавио је да га погађа количина теорија завере у вези са вирусом корона које се шире о њему и америчком стручњаку за заразне болести Антонију Фаучију.
Sputnik

Гејтс је за Ројтерс рекао да жели да сазна шта покреће ове теорије завере, назвавши их сулудим и злим. 

Фејсбук цензурисао мексичког кардинала: Гејтсове вакцине садрже сатанске микрочипове

„Нико није могао да претпостави да ћемо др Фаучи и ја бити толико заступљени у овим веома злим теоријама. То ме много изненађује. Надам се да ће престати“, навео је Гејтс.

Он верује да је комбинација страха и дуготрајно коришћење друштвених мрежа резултирала теоријама о настанку пандемије вируса корона.

Које су тврдње изнете против Гејтса?

Вакцине против вируса корона убиће више људи него сама болест - ово нисте чули само ако не проводите много времена на друштвеним мрежама читајући теорије завере о пандемији и људима који су је креирали. Присталице ових теорија тврде да је Бил Гејтс један од тих лукавих људи.

Бројни постови на друштвеним мрежама тврде да је суоснивач Мајкрософта створио САРС-КоВ-2 да би профитирао на њему или да би контролисао светску популацију убацивањем микрочипова приликом вакцинисања против короне. Остале тврдње су да је вирус створен да „реши“ проблем пренасељености планете и да ће вакцина против ковида 19 убити више људи него сама болест.

Сам Гејтс је био на челу кампање за искорењивање заразе. Фондација Бил и Мелинда Гејт дала је 250 милиона долара лабораторијама широм света за проучавање ковида 19 и развој вакцина против заразне болести. Фондација је послала 1,6 милијарди долара организацији која сиромашне земље снабдева вакцинама. 

Покренута истрага у Перуу због пресуде у којој су Рокфелери, Гејтс и Сорош названи творцима короне

Упркос томе што је Светска здравствена организација објавила да је САРС-КоВ-2 животињског порекла, теорије завере о овој болести и даље круже интернетом и људи који верују у њих често прелазе са речи на дела.

У Великој Британији је спаљено 77 стубова 5Г мреже, који према једној популарној теорији завере шире заразу међу људома. Сличне акције изведене су и у другим деловима света, укључујући САД, Европу и Русију.

„Да ли људи заиста верују у те ствари?“, питао је Гејтс.

„Заиста ћемо морати да се едукујемо о томе током следеће године и да појмимо како то мења понашање људи и како то свести на минимум“, закључио је.

Прочитајте још:

Коментар