Лансирање је првобитно било планирано за 20. март, али је одложено за 22. март. Према речима извора у ракетној и свемирској индустрији за Спутњик, разлог је био скок напона у систему напајања лансирног комплекса и потреба поновне провере ракетних система.
Директор „Роскосмоса“ Дмитриј Рогозин рекао је да у ракети-носачу нису пронађене техничке неисправности.
Уговори за лансирање у орбиту два сателита CAS500-1 и CAS500-2 развијена у Јужној Кореји потписани су 2017. године. Главна мисија сателита је добијање слика у панхроматском и мултиспектралном режиму помоћу корисног терета AEISS-C (Напредни компактни систем високе резолуције за даљинско испитивање Земље). Лансирања сателита првобитно су била предвиђена за трећи квартал 2020. године.
Према „Роскосмосу“, кластер малих свемирских летелица представља сателите различитих формата - од PocketCube до малих свемирских летелица тешких 200 килограма, лансираних у од стране страних купаца из Јапана, Саудијске Арабије, Уједињених Арапских Емирата, Италије, Јужне Кореје, Израела, Тајланда, Канаде, Бразила, Немачке, Холандије, Аргентине, Мађарске, Велике Британије, Шпаније, Словачке и Туниса.
Прочитајте још: