Председник УНС-а Владимир Радомировић затражио је од свих државних органа, а посебно од правосуђа, да што пре заврше поступак суђења у том случају и да се ове године добије коначна, правоснажна пресуда.
Позвао је оне који су на врху власти да обезбеде да се сазна и да се казне они који су одговорни за убиство Милана Пантића 2001. године, као и за убиства новинара на Косову и Метохији од 1998. до 2005, прецизирајући да је на КиМ у том периоду страдало 17 медијских радника.
Радомировић је затражио и да се осуде одговорни за страдање запослених у РТС-у у НАТО бомбардовању, као и за троје кинеских новинара.
Председник НУНС-а Жељко Бодрожић рекао је новинарима да, и ако се потврди првостепена пресуда донета 2019. године, породица, колеге, пријатељи и даље ће остати без многих одговора, пренео је Танјуг.
„Јасно је свима да је сурова ликвидација нажалост дело наше државе, а та држава је до данас била спремна да пред лице правде испоручи тек неколико саучесника у том злоделу и ништа више од тога“, казао је Бодрожић.
У име Комисије за истраживање убистава новинара, у Светогорској 35 обратио се Веран Матић који је изразио забринутост за безбедност новинара данас у свету.
Подсетио је да је прошле недеље један новинар убијен у Грчкој, као и да су пре одређеног времена убијени новинари у Словачкој и на Малти.
„Овај посао је специфичан и заиста сви морамо да се посветимо да створимо што је могуће боље услове за рад новинара, да превентива буде та која ће заустављати овакве ситуације коју смо имали у случају сурове ликвидације Славка Ћурувије и бројних наших колега“, казао је Матић.
Апеловао је на Суд да донесе пресуду у случају убиства Славка Ћурувије што пре и навео да опструкција у том случају од тренутка када је Ћурувија убијен, постоји и данас.
Славко Ћурувија убијен је на Васкрс 1999. године, испред зграде у којој је становао, током НАТО бомбардовања Србије, а након сукоба са влашћу Слободана Милошевића.