Инспекторат косовске полиције (ПИК) покренуо је случај. ПИК је тражио од полиције покретање дисциплинског поступка.
„Позивајући се на ваш захтев, обавештавамо вас да је ПИК након објављивања ове вести у медијима по службеној дужности покренуо случај који је прослеђен Косовској полицији на проверу – да ли је дотична особа полицајац и поступања у истом случају, потом у смислу административне дисциплинске мере“, каже се у одговору ПИК-а порталу „Репортери“.
Фејсбук страница под називом Грачаница-КиМ недавно је објавила чланак о бици на Кошарама где је Ослободилачка војска Косова означена као злочиначка војска.
„На данашњи дан пре двадесет две године, започела је битка на Кошарама. Битка на југословенско-албанској граници која је трајала 67 дана, битка која је однела 108 живота, браће, хероја, Обилића. Једна од најтежих борби у новијој историји српске војске која је постала симбол одбране отаџбине. На Велики петак, тог 9. априла, злочиначке снаге терористичке тзв. Ослободилачке војске Косова, регуларне војске Албаније и НАТО-а предвођеног Американцима, који су давали ваздушну подршку, покренуле су велику офанзиву на караулу Кошаре, на граници тадашње СРЈ и Албаније.
Непријатељ је у том тренутку био вишеструко надмоћнији, па се око 1.500 српских војника бранило од напада хорди које су бројале између чак 5.000 и 6.000 Албанаца“, каже се, између осталог у тексту који је објављен.
Овај чланак у којем се ОВК описује као злочиначка војска, поделио је полицајац косовски Србин.
А. Т. (име и презиме објављено у чланку „Газета Експрес“) је у свом опису на Фејсбуку написао да ради као полицајац у Косовској полицији.
Више полицајаца је суспендовано због објава или коментара које су постављали на друштвеним мрежама, а за које се процењује да штете имиџ полиције, преноси „КосСев“.
Епска битка југословенске војске и албанских терориста одиграла се на Кошарама током НАТО агресије. Због храбрости и надљудског напора младих војника, ушла је у историју српског ратовања. У историју је отишло и 108 припадника војске који се нису вратили са Косова. Међу њима је и Тибор Церна из Дебељаче. Погледајте причу о њему: