Карацев је шокирао Ђоковића у Београду пласиравши се у финале турнира на Дорћолу, које је дан касније изгубио од Италијана Матеа Беретинија.
Иако је и тај дуел отишао у три сета, ни по чему није био квалитетан и неизвестан као претходни, у којем је Рус после три и по сата елиминисао најбољег тенисера света.
Поред бројних занимљивости са тог дуела, једна се издваја више него осталих, а тиче се статистике.
Наиме, момак из Владикавказа се током исцрпљујућег дуела суочио са чак 28 брејк лопти, а од тога је спасао чак 23.
„У суботу сам играо против зида, не можете да поредите та два меча. Све сам морао да урадим у том мечу, ако желите Новака да победите морате у сваком поену да будете присутни, он вам ништа не поклања. Имао је неке проблеме у првом сету, па је боље играо у другом и у трећем ме је довео до лимита“, присетио се тог дуела после финала Карацев.
Иако је на крају заслужено победио, чак 82 одсто успешности при суочавању са приликама за брејк је нешто што је дефинитивно највише помогло Карацеву.
По овом статистичком параметру ће дуел Србина и Руса заувек остати упамћен, пошто победник неког дуела није био суочен са оволиким притиском при сервису још од 2014. године.
„Изнервиран сам на себе, али не могу да будем изнервиран на противника. Он је био бољи, а ја сам тако одгојен. Мислим да је то прави начин размишљања, на крају меча му пружите руку и то је то. Мислим да је заслужио да победи и зато сам му дао 'палац горе'. Погађао је најбоље када је било најбитније“, рекао је Ђоковић после пораза.
Наиме, само два дуела су имала већи број прилика за брејк на сервису победника меча у три сета. Са Аслановим проблемом се суочио Александер Волков 1992. против Гиртса Дзелдеа и Јан Марти 2014. против Данијела Химено-Травера.
Исти број прилика имао је и Потито Стараће, који је 2007. у Дохи поражен од Гиљерма Гарсија-Лопеса.
Погледајте и целу листу: