Наводећи пример Израела, доктор Шеклер је рекао да је у тој земљи вакцинисано 63 одсто грађана, али да су и даље врло обазриви када је реч о даљем укидању рестриктивних мера.
"У суботу су имали 12 новозаражених и још преиспитују укидање мера. Имамо читаву Србију и то што је у Београду вакцинисало близу 50 одсто није довољно. Београд је само један град и треба гледати целу земљу јер смо ми мала епидемиолошка јединица где је тешко доносити мере за појединачне градове", реклао је Шеклер.
Каже да је у исто време прошле године днeвно било заражено око 30 људи, један одсто од тестираних и то је постигнуто без вакцине само захваљујућу затварању и рестриктивним мерама.
Сада када имамо вакцину треба да се у већем броју вакцинишемо, сматра Шеклер.
Помињање 21. јуна или било ког другог датума од кога ће се нешто драстично променити, према мишљењу доктора Шеклера није ни реално ни озбиљно.
"Шта је тачно тог датума, јел то неко свето слово? Шта треба тада да се деси? Ко је легитимни представник вируса који ће у његово име да потпише пораз? Ако немамамо то, а немамо, онда бих био врло обазрив. Вакцинацијом може много тога да се промени, али то је процес који траје. Свако оверавање и давање неких рокова, проглашавање, ја бих то назвао једностраног примирја, то тешко да бива са природом", нагласио је за РТС имунолог и микробиолог доктор Миланко Шеклер.