Бразил ће производити осам милиона руске вакцине месечно

Бразил намерава да месечно производи осам милиона доза руске вакцине против вируса корона „Спутњик Ве“ (Sputnik V). Вакцине би могле да се извозе у земље Латинске Америке, рекао је амбасадор Бразила у Русији Товар да Силва Нуњес.
Sputnik
„Као што знате, почели смо производњу ‘Спутњика Ве’ у Бразилу. Она ће моћи да се примењује не само у Бразилу него ће моћи да се обезбеде испоруке за друге земље, на пример, државе Латинске Америке“, рекао је амбасадор.
Упитан да ли види неке политичке елементе у томе што је бразилски регулатор „Анвиса“ у априлу одбио да изда дозволу за руску вакцину и због чега је процедура толико трајала, амбасадор је рекао да је то нормална процедура.
„Експерти траже све неопходне информације од произвођача, да их проуче, све то се не дешава одмах и зависи од доста околности. Уверен сам да управо они треба да одређују какве су им информације потребне“, рекао је он и додао да се политичари у ту ситуацију не мешају.
Путин: Русија је једина земља која даје технологију за производњу вакцине
Раније данас је саопштено да је Колегијални савет Националне агенције за санитарни надзор Бразила (Анвиса) одобрио увоз и хитну примену руске вакцине, истовремено одобривши низ ограничења.
Како је саопштио директор Руског фонда за директне инвестиције Кирил Дмитријев прве партије „Спутњика Ве“ биће испоручене Бразилу у јулу. Према његовим речима Бразил ће постати најмногољуднија земља Јужне Америке која је одобрила употребу овог препарата.
Подсетимо, руска вакцина против вируса корона „Спутњик Ве“, коју производи Научно-истраживачки центар за епидемиологију и микробиологију „Гамалеја“ у сарадњи са Руским фондом за директне инвестиције, одобрена је у већ 67 земаља са укупном популацијом од преко 3,4 милијарде људи. „Спутњик Ве“ заузима друго место у свету по броју одобрења која су дали владини регулатори.
Ефикасност вакцине износи 97,6 одсто на основу анализе података о 3,8 милиона вакцинисаних држављана Русије, што је више него што је претходно објавио медицински часопис „Лансет“ (91,6 одсто).
Прочитајте још:
 
Коментар