РУСИЈА

Комбинација лекова и домаћих препарата: Руски пулмолог саветује како да брже излечите кашаљ

Кашаљ је реакција организма на инфекцију која се може задржати чак и након оздрављења. Пулмолог, генерални директор клинике „Лор Астма“ Сергеј Пурасев објашњава за Спутњик да је поред лекова за лечење кашља добро да се користи масноћа животињског порекла, као и облоге од слачице.
Sputnik
Бронхитис, упала плућа, сезонска акутна вирусна респираторна инфекција и акутна респираторна болест често су праћене кашљем, помоћу кога се дисајни путеви чисте од слузи. То је заштитна реакција организма, а да бисте је сузбили, морате се изборити са самом болешћу, истиче пулмолог.
„Кашаљ је увек знак да се ради о упали, а упала значи – микроби. Обавезно је узимање антивирусних, антимикробних лекова. Такође ће помоћи лекови против запаљења (антиинфламаторни), а лекар може преписати и хормоналне лекове да се узимају кратковремено – два, три дана“, објашњава он.
У зависности од тежине болести, кашаљ може да траје прилично дуго – од пет до 15 дана. Ако се ради о тежем облику болести – упали плућа или бронхитису, без одговарајућег лечења можете кашљати цео живот, упозорава Пурасев.
Да би кашаљ брже ишчезао, пулмолог саветује да се поред неопходних лекова користе и додатна средства. Како каже, било које трбушно сало је веома ефикасно у борби против кашља.

„Осим што нас снабдевају кисеоником, плућа су 'пећ' нашег организма. Чим поједете комад масти или је попијете, она почиње да 'загрева' плућа. Из једног грама масти ослобађа се девет калорија, 'пећ' се загрева, крв се греје. Ако загрејете плућа, дате им маст, добро ће се осећати. Ако је мало масти, човек је дуже болестан и кашље“, објашњава пулмолог, који саветује да се у те сврхе користи масноћа од јазавца, гуске, медведа и лисице.

Поред тога, оздрављење могу убрзати и облоге од слачице.
„Облоге од слачице је такође добра опција. Оне дају ефекат загревања због чега упала пролази“, закључује пулмолог.
РУСИЈА
Руски нутрициониста открива ко не сме да једе црни лук
Коментар