Ово је најдиректнији потез у смеру одговора на потез српских власти које су ухапсиле држављанина БиХ. До смиривања ситуације послове у амбасади ће вршити отправник послова, преноси „Кликс“.
На привођење Врања раније су реаговали и председавајући Председништва БиХ Жељко Комшић и члан ове институције Шефик Џаферовић.
Они су рекли како ово представља нови у низу прогона над грађанима Босне и Херцеговине, које врше српске власти, злоупотребљавајући принцип универзалне надлежности у процесуирању ратних злочина.
Како је истакнуто, циљ српских власти је ревидирање истине о рату у Босни и Херцеговини и изједначавање зараћених страна када је реч о почињеним злочинима.
На хапшење Врања реаговали су бројни субјекти у Босни и Херцеговини, а Странка за Босну и Херцеговину тражила је и повлачење амбасадора из Београда.
Министарство унутрашњих послова Србије издало је саопштење у вези с хапшењем Врања, а у њему наводе да је овај држављанин БиХ осумњичен за ратне злочине против ратних заробљеника на подручју Горажда од јануара 1993. до октобра 1994. године, преноси Б 92.