Београд коначно видео Обрадовића и страшан Партизан на делу /видео/

Кошаркаши Партизана победили су екипу Студентског центра у оквиру трећег кола АБА лиге резултатом 79:57 (20:9, 17:14, 24:21, 18:13)
Sputnik
Партизан је после два кола у гостима одиграо и прву утакмицу ове сезоне пред домаћом публиком, која је одушевљено дочекала Жељка Обрадовића.
Црно-бели од старта су у утакмицу ушли изузетно офанзивно и направили серију од седам поена (7:2). Одличног Уроша Трифуновића који је у раној фази уписао већ осам поена уз две тројке, испратио је маестралним закуцавањем Ален Смаилагић.
У одбрани је резултат чувао Зек Ледеј који је са Кевином Пантером показао и неке атрактивне потезе.
Споријим ритмом ушли су кошаркаши Партизана у другу четвртину што је одмах био црвени аларм за Обрадовића који је тражио тајм-аут.
Студентски центар значајно је смањио предност на 21:15, а за то је крива серија грешака домаћег тима и слаба и непрецизна офанзива.
Након тајм-аута деловало је да је тренера најбоље слушао Смаилагић који је везао пет поена и разбуио екипу.
Партизан је на паузу отишао са двоцифреном разликом 37:23. У пром полувремену домаћа екипа показала је одличну одбрану, а фалио је бољи проценат успешног шута са дистанце.
Током треће четвртине гости су наставили са промашајима у нападу, а Зек Ледеј је везао два фаула. Ипак били су ту одлични Смаилагић и Трифуновић да надоканде грешке.
Ушао је и Кевин Пантер резултатски у утакмицу, па је у другом полувремну забележио и свој 12. поен.
Са великом предношћу 61:44 кошаркаши Партизана отишли су на одмор пред последњу деоницу.
Кренуо је добро тим Жељка Обрадовића и у последњој четвртини, али се десила и једна незгодна ситуација.
Далас Мур незгодно је доскочио и том приликом повредио зглоб, мада делује да неће бити озбиљније повреде.
Ништа се превише није променило у игри, кошаркаши домаћег тима контролисали су утакмицу и тако дошли до најубедљивије победе у новој сезони.
Најефикаснији у Партизану је био Ален Смаилагић са 13 поена и пет скокова, а пратио га је Кевин Пантер са једним поеном мање , једним скоком више и пет асистенција.
У гостима је најбољи учинак имао Василије Бацовић који је уписао десет поена.
„Америка је на све начине покушавала да спречи Јокића... Србија? То или имаш, или немаш“