На седници су разматрани потенцијални ефекти које би раст цене енергената могао да има на привреду и индустрију, као и на финалне цене одређених потрошачких добара, имајући у виду да је комплетном грађанству и малим привредницима гарантовано снабдевање.
Премијерка је најавила формирање радне групе чији ће задатак бити праћење кретања цене енергената на тржишту, идентификација могућих ефеката оваквих кретања на крајње потрошаче и привредне субјекте, као и предлагање мера Влади Србије за ублажавање ситуације у које би потенцијално могла да се нађе српска економија.
Министар финансија Синиша Мали уверен је да ова енергетска криза неће дуго трајати и да ће се тржиште стабилизовати, али да ће се ефекти осећати дугорочно, уз напомену да цена електричне енергије не утиче подједнако на све гране привреде.
На седници је речено и да се тренутно ради на нова капитална 74 пројеката, док су њих 81 у фази реализације. То је, како је констатовано, резултат рада целе владе и свих министарстава, пренео је Танјуг.