Он за Спутњик истиче да је очекивани слијед догађаја у поменутој афери, само потврдио да политичке партије не смију више бити судионици блокаде Тужилачког савјета.
“Поставља се питање да ли треба још нешто да се догоди или им треба још један доказ да би схватили да је потребно мијењати овакве аномалије. У овим констатацијама што смо их чули последња два дана имамо двије вијести, добру и лошу. Добра је што се успјело од стране координиране акције МУП-а са дјеловима из Тужилаштва, један од тужилаца је показао свој професионални интегритет ( Вукас Радоњић), да се дође до сазнања ко је укинуо забрану уласка Беливуку и његовим људима у Црну Гору. Друга, лоша, је да су његови надређени ослободили оне припаднике Управе полиције за које је постојао основ сумње да су извршили протизакониту радњу да би укинули забрану уласка Беливуку и Миљковићу, који у то вријеме , према информацијама, извршавају најтежа кривична дјела на територији Црне Горе”, каже Павићевић.
Он истиче да су обије вијести за њега очекиване.
“Знамо да у Тужилаштву постоје људи од интегритета и професионалне части као што знамо да су на челним позицијама бирани људи, који су својим дјеловањем и радом, заслужили да их подржавају формални и неформални центри моћи. Неформални центри моћи су врх организованог криминала у Црној Гори”, каже Павићевић.
Потпредсједник Владе Црне Горе Дритан Абазовић саопштио је да је група око Вељка Беливука у Црну Гору долазила и док је на снази била забрана уласка на нашу територију. Он је рекао да су скидање забране наредили Енис Баковић и Зоран Лазовић, а Специјално државно тужилаштво (СДТ) су позвали да утврде ко је од њих двојице то урадио.
У оквиру истог поступка, бивши помоћник директора Управе полиције Енис Баковић саслушан је у Специјалном полицијском одјељењу (СПО).
СДТ је, поводом кривичне пријаве посланика Марка Милачића, формирало списе предмета против бишег шефа Сектора за борбу против организованог криминала и корупције Зорана Лазовића, због, како је саопштено, кривичног дјела стварање криминалне организације.
Црногорски инспектори који воде истрагу против Вељка Беливука, Марка Миљковића, Небојше Јанковића и Радоја Живковића због најмање три убиства у Црној Гори у затвору у Београду ће саслушати ову четворку. Да је клан Веље Невоље сијао смрт и у Црној Гори до детаља је испричао и његов близак сарадник Бојан Хрватин. Тамошња полиција сумња да је и у Спужу постојала кућа страве попут оне у Ритопеку.
Четворка се сумњичи да је 14. октобра прошле године, у околини Даниловграда, убила Баране Дамира Хоџића и његовог шурака Адиса Спахића и отела, а два месеца касније и помогла у ликвидацији Милета Радуловића. Према кривичној пријави, најпрљавију улогу у овом злочину имао је Радоје Живковић, рођак Радоја Звицера, једног од вођа "кавачког клана". Живковићево име је и на кривичној пријави против овог клана, на којој су и Звицер и Слободан Кашћелан, а због отмице и убиства Подгоричанина Николе Станишића.