Та платформа би могла да изазове забринутост због угрожавања приватности и повећања контроле друштвених платформи над онлајн активностима, пишу амерички медији.
Компанија је саопштила да ће висококвалификовани радници помоћи у изградњи „метаверзума“, футуристичког појма за повезивање људи онлајн, који користи проширену и виртуелну стварност.
„Док започињемо путовање оживљавања метаверзума, потреба за високо специјализованим инжењерима један је од најхитнијих приоритета Фејсбука“, наводи се у саопштењу.
Иако Фејсбук није једини који ради на тој платофрми, и признаје да је ниједна компанија не може поседовати, постоји забринутост да би Фејсбук, заједно са још неким организацијама, могао да монополизује „метаверзум“ и искористи га за прикупљање и зараду од личних података, попут онога што већ ради на интернету.
Фејсбук је прошлог месеца најавио улагање од 50 милиона долара за финансирање глобалног истраживања и партнерства са групама за грађанска права, непрофитним организацијама, владама и универзитетима за развој производа одговорних за „метаверзум“.
Компанија је додала у саопштењу да ће бити потребно 10 до 15 година да сеу потпуности реализују многи од тих производа.