Пенал, црвени картон и убедљива победа Српкиња

Српске фудбалерке савладале су противнице из Турске резултатом 2:0 у трећем колу квалификација за Светско првенство.
Sputnik
Српски тим оправдао је улогу фаворита.
Женска фудбалска репрезентација Србије одиграла је одличну утакмицу против ривалки из Турске и тако уписала прву победу у групи Х у квалификацијама за Светско првенство.
Офанзивније су кренуле Српкиње и то искористиле у 28. минуту када је за 1:0 затресла мрежу Дејана Стефановић.
У 54. минуту Србија је добила и пенал, а Невена Дамјановић без проблема је савладала противницу на голу за 2:0.
Касније је било лакше српских фудбалеркама да се бране јер је само три минута након другог гола Гамзе Јаман добила црвени картон, па је Турска остала са играчицом мање.
Турска је трећа на табели, док је Србија тренутно на четвртој позицији.
У наредном мечу Српкиње дочекују Бугарску.
Енглези донели пресуду – катастрофа није довољна за отказ
Чувени Немац се огласио о манчестерској срамоти: „Ово је очај, али није изненађење“ /видео/
Југославија није веровала у њих, а они су освојили свет – на „крају света“ преко Западне Немачке