Како је наводи, системи попут заједничке муниције за директни напад (ЈДАМ), предвиђени за претварање бомби са слободним падом у навођену муницију дуго су доказивали своју ефикасност али не могу више да се такмиче са савременим моделима.
Поред тога, ангажовање авиона који нису опремљени стелт технологијом у рату са Русијом и Кином може бити опасно јер, након што истроше залихе високо прецизних крстарећих ракета АГМ-158 ЈАССМ, те летелице фактички постају бескорисне, прецизирано је у чланку.
Аналитичар са Института „Мичел“ и пензионисани пуковник америчког Ратног ваздухопловства Марк Ганцингер сматра да се у данашњим условима треба ослонити на крстареће ракете са дометом од 92 до 463 километра, које ће омогућити јуришним авионима да не улазе у зону одбране циља.
Према мишљењу експерта, кључну улогу би требало да имају авиони попут перспективног стратешког бомбардера нове генерације Б-21 који је прилагођен за праћење добро заштићених и високо мобилних мета.
Невидљиви стратешки бомбардер Б-2 један је од најтајнијих америчких пројеката. До сада је произведен 21 примерак, а 20 их је било у употреби.