СВЕТ

Реч „Божић“ забранити у ЕУ: Опасна препорука која је повучена на дораду

Да ли је најновија препорука Брисела удар на хришћанске темеље континента? Или тек политичка коректност без дубљих корена?
Sputnik
„Не слави свако хришћанске празнике. Такве реченице могу бити стресне, зато треба говорити „празнично време“, препоручује се у документу европске комесарке за равноправност Хелене Дали, односно приручнику Европске комисије.
Поручује се да реч „Божић“ не треба користити ни у једном контексту.
Уместо израза „крсно име“ треба користити неутрално „прво име“. Не препоручује се ословљавање са „даме и господо“ и „госпођа“ или „госпођица“ због родне коректности. И све те препоруке стижу баш уочи римокатоличког и православног Божића.
Уследиле су жестоке реакције па су препоруке хитро повучене на дораду.
„Куда иде то једно лудило које је у суштини антихришћанско видимо данас и у Европској унији, али видимо и другде. Ми смо имали случај прошле недеље у Канади где је школа забранила бившој сексуалној робињи Исламске државе да говори о свом искуству јер би, забога, уколико она прича о томе шта јој се дешавало студенти могли да помисле да има нешто погрешно у исламу“, рекао је историчар Александар Раковић.
Покушај укључивања платформи мултикултурализма је по признању Ангеле Меркел пропао, али мондијалисти не одустају. Политичка коректност и контрола језика нова су средства за контролу људског ума и спречавање критичког мишљења, пише Б92.
„Никада се не зна где може да избије нека нова идеолошка револуција. На Западу то може да се догоди. Они су увек имали потенцијале за идеолошке револуције које ће се супротставити тим лажним политичким коректностима које у ствари од људи треба да направе смо минионе, а миниони видели смо како изгледају. То је један колектив где човек не може да функционише као слободно биће него само као део неког колектива“, објаснио је Слободан Јанковић са Института за међународну политику и привреду.
Искуство је показало да се културни ратови неминовно пресликавају и код нас.
„Они се пресликавају са Законом о родној равноправности. Ми знамо род као граматичку категорију која нема никакво упориште у науци, а онда се овде нама преко закона наметнула као категорија коју треба сви да поштујемо. Временом ће нам се све више наметати јер докле год ми овде имамо снаге које се залажу за улазак у Европску унију оне ће нужно морати да прате тај антихришћански рат који долази односно одиграва се у самој ЕУ“, рекао је Раковић.
Сасвим је могуће да ће се Србија једног дана наћи пред избором, Божић или Европска унија.
СВЕТ
„Бесполне“ играчке: Нова правила политичке коректности и за децу
Заштита ћирилице – прва брана идеолошком насиљу над српским језиком
СРБИЈА
Речник родне равноправности ЕУ на српском — по угледу на Бангладеш
Коментар