Наиме, кинеска свемирска агенција ЦНСА објавила је фотографије „тајанственог предмета“ у облику коцке који је снимио ровер „Јуту 2“ на другој страни кратера који је истраживао. Тим научника је изразио велико интересовање за објекат и одлучили су да скрену са трасе како би га проучили. Сада се очекује да „Јуту 2“ проведе наредна 2-3 лунарна дана (2-3 земаљска месеца) у проучавању и дефинисању објекта, преноси портал „Спејс“.
Иако су на друштвеним мрежама одмах почела нагађања о томе да је тајанствени предмет можда неприродног порекла, чињеница је да су фотографије које су објављене прилично мутне и направљене из велике удаљености. Кад се ровер приближи, биће јасније о чему се ради.
За сад је најизгледније да се ради о некој стени или заосталом комаду астероида који је ударио у Месечеву површину.
Ровер „Јуту 2“ и „Чанг'е 4“ на соларни погон на другу страну Месеца 3. јануара 2019. године, а ровер се котрљао кроз 186 километара широк Вон Карман кратер од тада. „Чанг'е 4“ је четврта кинеска мисија на Месецу и друга која је испоручила ровер на Месец. Мисије„Чанг'е“ 1 и 2 су биле орбиталне, а „Чанг'е 3“ је слетео на ближу страну Месеца са првим „Јуту“ ровером. Кина је такође покренула тестну мисију „Чанг'е 5 Т1“ око Месеца и мисију повратка узорка са Месеца „Чанг'е 5“.