„Очекујемо још 30 хеликоптера“, рекао је Вучић и додао да ће 11 бити Х-145, четири Ми-35, три Ми-17 и 11 или 12 Ми-35 које половне купујемо од једне чланице ЕУ.
Он је навео да је на састанку са предузећима одбрамбене индустрије Србије донета одлука да се домаћа наменска индустрија помогне са 145 милиона евра већ у првом кварталу 2022. године.
„Нашли смо начина да са око 145 милина евра улажемо, уз стриктну контролу Министарства финансија, у куповину нових производних погона и машина и опреме, како бисмо могли да осавременимо наше фабрике и подстакнемо бољу производњу и рентабилности“, рекао је Вучић.
Донета је и одлука да држава у наредних пет година наручи опрему, наоружање и оруђе, возила и убојна средстава, муницију, мине ракете од домаће наменске индустрије у вредности од 1,25 милијарде евра.
„То ће бити додатни подстицај за развој наменске индустрије и огроман напредак у куповини од стране Војске Србије“, рекао је Вучић који је, у оквиру посете Нишавском округу, присуствовао и приказу способности хеликоптерских јединица Ратног ваздухопловства и ПВО и 63. падобранске бригаде.
О закључцима Скупштине РС о преносу надлежности
Србија је један од потписника и гарант Дејтонског споразума и то је политика Србије која се није мењала 26 година и неће се мењати, поручио Вучић, одговарајући на питање какав је његов став поводом закључка Скупштине Републике Српске о преносу надлежности.
Он је истакао и да се Србија не меша у унутрашња питања других земаља и да о томе не жели да говори, али да може да каже шта је политика Србије.
„Политика Србије је поштовање територијалног интегритета Босне и Херцеговине, али и поштовање интегритета Републике Српске у оквиру БиХ што значи пуно поштовање Дејтонског споразума“, истакао је Вучић.