„У америчком Ратном ваздухопловству су изјавили да није утврђен тачан разлог због кога је прекинуто тестирање. Ракета није напустила крило авиона током лета стратешког бомбардера Б-52Х“, пише амерички лист.
Према речима званичника, авион се вратио у базу како би се извршила анализа телеметрије (технологије која омогућава даљинско мерење и пренос информације са удаљене локације до оператера).
Раније су испитивања AGM-183A била у јулу и августу, а ово треће неуспешно тестирање је изазвало велику забринутост, наводи се у чланку.
Како оцењују медији, ови разочаравајући резултати САД су веома неповољни у тренутку када се и у Русији, Кини и Северној Кореји врше тестирања сличних типова наоружања.
У августу 2020. године истраживачка служба америчког Конгреса саопштила је да специјализовани институти Оружаних снага САД раде у три области на пољу хиперсоничног наоружања: конвенционални брзи удар (Conventional Prompt Strike, блок и балистичка ракета лансирана са подморница класе „Вирџинија“), хиперсонично оружје далеког домета (Long-Range Hypersonic Weapon, производ копнених снага, домета око 2.200 километара) и оружје за брзо реаговање ваздушног базирања (AGM-183 Air-Launched Rapid Response Weapon, бојева глава која може да убрза до 20 маха и чији је домет око 925 километара).