„Радимо на апликацији која ће бити слична ТикТоку, али са образовним материјалима. Ученици и студенти ће моћи да изнесу свој утисак о школском програму. Снимаће кратке видео снимке који ће постати део образовног процеса. Платформа ће бити пуштена у рад после новогодишњих празника“, рекао је саговорник.
Пријаве за учешће у конкурсу поднело је више од 10.000 људи. Они ће имати бесплатну обуку, након чега ће почети да снимају образовне видео снимке. Материјали ће бити емитовани на апликацији, а након тога ће школе, са којима је потписан уговор о сарадњи, моћи да их имплементирају у свој образовни процес.
„Тренутно смо потписали уговор са 400 школа. Руководиоци школа већ чекају материјале и спремни су за сарадњу“, појаснио је Јуматов.
О садржају руске апликације
У односу на друге интернет платформе руска апликација гарантује поузданост информација. То је неопходно како се не би искривиле историјске чињенице и да би се поштовала интернет етикеција. То је разлог што на пројекту раде експерти који обучавају децу раду са материјалима. Објашњавају им основе избора кадрова, кинематографије и друго.
"Имамо видео снимке који су од 30 секунди, од једног минута и два минута. На пример, девојчице из Казања су направиле 10 видео снимака на тему блокаде Лењинграда и веома лепо и иновативно су то урадиле. Сваки видео је у трајању од 40 секунди“, рекао је Јуматов.
Учесници пројекта нису ограничени темама. Могу да снимају неки блог о књигама, мастер клас о прављењу украса, видео о математичким проблемима или позоришни комад о неком историјском догађају.
Задатак платформе је да отвори пут развоју деце и омладине, наглашавају аутори пројекта. На пројекту раде јавне личности, програмери, експерти из ИТ и млади. Најактивнији аутор ће добити награду – путовање у дечији здравствени комплекс „Морска звезда“.
Претпоставља се да ће овим пројектом бити обухваћена цела Русија, укључујући и школе на селу. Пројекат се реализује уз подршку председничког Фонда културних иницијатива и Фонда председничких стипендија Русије.