Грајф је то рекао за израелски дневник Харец и додао да је пре неколико дана незванично обавештен да неће добити одликовање које му је било намењено.
„Чињеница да сам Јеврејин и израелски историчар је разлог за такве насилне, окрутне личне нападе", рекао је Грајф.
Он је отркио да су „организације Исламске браће" у Босни покренуле клеветничку кампању против њега и додао да је "то црна мрља" за Немачку.
"Они убијају жртве Холокауста по други пут", рекао је Грајф.
Дневник пише да је одлука немачке владе о опозиву одликовања за историчара Грајфа поздрављена у Сарајеву.
Министарка спољних послова БиХ Бисера Турковић је у изјави за Харец рекла да „никоме не треба дозволити да минимизира догађаје који су судски и правно утврђени у међународним судовима".
"Негирање холокауста и геноцида у Сребреници оснажује починиоце, што резултира величањем осуђених ратних злочинаца и прети понављањем најстрашнијих догађаја у нашој историји", рекла је Турковићева.
Лист подсећа да је Турковићева недавно покушала да ангажује Израел у својој кампањи против, како се наводи, "све ратоборније реторике српских националиста у БиХ, који су појачали позиве на сепаратизам, истовремено се противећи недавном закону који криминализује порицање и масакра у Сребреници".
У писму министру иностраних послова Јаиру Лапиду раније овог месеца, Турковићева је позвала Израел да окупи међународну заједницу, пошто дуготрајне тензије у БиХ прете да "додатно разбију" балканску нацију по етничким и верским линијама, пренео је Танјуг.
Немачка влада је поништила своју одлуку да одликује Грајфа, који је последњих година био на удару критика због наводног учешћа у негирању геноцида у Сребреници током последњег рата у БиХ.
Грајф је предводио Међународну комисију коју је ангажовала Република Српска, а која је свеобухватно анализирала доађаје током последњег рата у БиХ и у свом Извештају констатовала да се у Сребреници, јула 1995. догодио злочин, али не и геноцид.